MUNGO: Żłobek & Przedszkole & Szkoła Rodzenia Bydgoszcz

PRZEDSZKOLE ul. Moniuszki
Organizacja

Organizacja przedszkola

Dni i godziny otwarcia

Przedszkole czynne jest w godzinach 7:00–17:00 od poniedziałku do piątku przez cały rok, poza dniami ustawowo wolnymi od pracy.

Placówka pełni dyżur w okresach przerw szkolnych: Bożonarodzeniowej oraz w wakacje.
W okresie wakacji czas pobytu dzieci w Przedszkolu wypełniony jest wieloma atrakcyjnymi zajęciami.

Liczebność grup​

Liczba dzieci w grupie wynosi maksymalnie 15. Jest to optymalna liczebność grupy, która z jednej strony jest na tyle mała, by nauczyciel był w stanie nawiązać indywidualny kontakt z każdym dzieckiem, z drugiej zaś na tyle liczna, by dzieci wchodząc w różnorodne interakcje z innymi dziećmi miały możliwość nauczyć się współżycia w grupie.
W naszym przedszkolu funkcjonują trzy grupy podzielone wiekowo: MINI – dwuipółlatki do czterolatków; MIDI – dzieci w wieku od czwartego do piątego roku życia; MAXI – sześciolatki

Odpoczynek poobiedni

W grupie starszej po obiedzie prowadzimy zajęcia wyciszające. Jest to czas przeznaczony na relaks i odpoczynek. Dwulatkom zapewniamy leżakowanie. Czas odpoczynku uprzyjemnia muzyka relaksacyjna, słuchowiska oraz bajki czytane przez wychowawców.

Plac zabaw

W trosce o prawidłowy rozwój ruchowy dzieci staramy się, by nasze przedszkolaki spędzały jak najwięcej czasu na placu zabaw. W ramach zajęć sportowych dzieci uczestniczą w gimnastyce ogólnorozwojowej, organizowane są biegi, sztafety, zabawy i gry sprawnościowe. W ramach czasu przeznaczonego na zabawy swobodne dzieci mogą korzystać z wielu zabawek znajdujących się na naszym placu zabaw. Proponowane w naszym Przedszkolu zróżnicowane i wszechstronne formy aktywności ruchowej promują od najmłodszych lat aktywny styl życia, rozwijają sferę emocjonalną, poszerzają doświadczenia dzieci, kształtują ich pomysłowość i wyobraźnię.

Spacery edukacyjne

Wykorzystując nasze położenie w pobliżu Brdy, parku botanicznego oraz Parku Witosa staramy się, aby nasze dzieci jak najwięcej czasu spędzały na świeżym powietrzu. Spacery edukacyjne, podczas których prowadzone są obserwacje życia zwierząt i roślin, uwrażliwiają dzieci na piękno i bogactwo otaczającej przyrody, ponadto są doskonałym uzupełnieniem zajęć i zabaw odbywających się na naszym placu zabaw.

Wycieczki

Nasze przedszkolaki biorą udział w licznych wycieczkach edukacyjnych, podczas których odwiedzamy ciekawe miejsca (filharmonia, muzeum, ogród botaniczny, gospodarstwo agroturystyczne) oraz poznajemy ludzi wykonujących różne zawody (strażak, policjant, ratownik medyczny, piekarz, rolnik, pszczelarz). Wycieczki organizowane są autokarami przystosowanymi do przewozu małych dzieci.