MUNGO: Żłobek & Przedszkole & Szkoła Rodzenia Bydgoszcz

PRZEDSZKOLE I ŻŁOBEK ul. Zaruskiego
Kadra

Izabela Szklarska-Dulęba
Dyrektor

Dyrektor Przedszkola, Pomysłodawca i założyciel MUNGO – Przedszkole & Akademia. Od 14 lat zarządza placówką pod kątem marketingowym, pilnuje również finansów. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Animator dziecięcy z 20-letnim doświadczeniem. Certyfikowany Edukator Rodziców w zakresie metody “Pozytywnej Dyscypliny”. Prywatnie mama trzyletniego Bruna. 

Cieszę się bardzo, że mam możliwość uczestniczenia w rozwoju dzieci- ich uśmiech jest najlepszą nagrodą za poświęcony im czas. Zamysłem moim było stworzenie miejsca, gdzie zarówno dziecko jak i rodzice czują się swobodnie i „jak u siebie”. Po prawie 15 latach funkcjonowania placówki z dumą mogę powiedzieć, że idziemy w dobrym kierunku, nieustannie się rozwijając i zapewniając coraz to lepsze warunki dla naszych podopiecznych”

Małgorzata Kubalewska
Wicedyrektor

Absolwentka studiów magisterskich na UKW w Bydgoszczy. Pracę z dziećmi w przedszkolu rozpoczęła w 2017 roku, jeszcze na studiach jako pomoc nauczyciela. Przez ponad rok łączyła naukę i pracę, chcąc zdobyć jak największe doświadczenie. Po ukończeniu studiów na stałe związała się z MUNGO obejmując stanowisko wicedyrektora.

“Jestem osobą odpowiedzialną, dla której dobro dziecka jest priorytetem. Cechuje mnie szczerość, pracowitość, cierpliwość i pozytywne nastawienie do życia. Posiadam łatwość w nawiązywaniu kontaktów z dziećmi, przez co szybko obdarzają mnie zaufaniem. Uważam, że drogą do sukcesu w placówkach edukacyjnych jest efektywna współpraca z rodzicami, dlatego staram się wysłuchiwać ich potrzeb.”

Marlena Calińska
Wicedyrektor d.s. Edukacji/Wychowawca Grupy Żłobkowej

Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy o kierunku Pedagogika Opiekuńcza. Posiada kwalifikacje Trenera Umiejętności Społecznych TUS. Obecnie realizuje szkolenie z zakresu Sensoplastyki, Treningu Kreatywnego Wczesnego Rozwoju oraz Uważnej Komunikacji z Dzieckiem. W MUNGO od 2019 roku. Świetnie odnajduje się zarówno w roli Wicedyrektora jak i Wychowawcy grupy żłobkowej.

Mam przyjemność współtworzyć MUNGO. Kocham ład i równowagę, co przekłada się na harmonijną pracę całej placówki. Niepoprawna optymistka, właścicielka wielkiego serca w którym mieszczę przeogromne ilości maluszków. Podczas pracy w żłobku najchętniej korzystam z wychowania bliskościowego i indywidualnego podejścia. Słowo „problem” zamieniam w „wyzwanie”. Zawsze z chęcią odpowiadam na każde pytanie rodzica oraz uspokajam ich podczas pierwszych dni adaptacyjnych ich maluszków.”

Sonia Kraszkiewicz
Wychowawca Grupy Przedszkolnej

Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku Pedagogika Opiekuńcza. Związana z Mungo od 2019 roku, jeszcze na studiach podjęła pracę jako pomoc nauczyciela.

“Jestem optymistką z poczuciem humoru oraz zawsze uśmiechnięta. Tym uśmiechem zarażam innych w szczególności dzieci.  W swojej pracy dążę do wspierania wszechstronnego rozwoju i poczucia własnej wartości u dzieci. Wkładam całe serce w swoją pracę, a uśmiech dziecka jest motywacja do dalszego samorozwoju.”

Oliwia Zielińska
Pomoc Nauczyciela

Studentka pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej 3 roku.

,, Jestem osobą otwartą i bardzo cierpliwą. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną radość i daje pozytywnie nastawienie, a każdy uśmiech malucha jest dla mnie dawką dobrej energii. Moim Priorytetem jest zapewnienie dzieciom poczucia bezpieczeństwa i stworzenie przyjaznej atmosfery.”

Paula Rzepińska
Wychowawca grupy żłobkowej

Magister studiów pedagogicznych o specjalności opiekuńczo-wychowawczej. Posiada kwalifikacje do prowadzenia zajęć Gimnastyki z elementami jogi. Od kilku lat zawodowo pracuje z dziećmi w różnym wieku. Praca ta sprawia jej wiele radości i daje poczucie satysfakcji. 

W kontaktach z dziećmi staram się wykazywać empatią i zrozumieniem. Posiadam zdolności plastyczne, dlatego też w swojej pracy lubię zajęcia rozwijające aktywność twórczą dzieci. Ważnym elementem wczesnej edukacji jest dla mnie nauczanie poprzez zabawę.” 

Iwona Kulińska
Pomoc nauczyciela

Z wykształcenia nauczyciel wychowania fizycznego z 5 letnim doświadczeniem w szkole podstawowej oraz średniej. Trener oraz sędzia piłki siatkowej. Posiada kurs na opiekuna w żłobku oraz ogromna chęć rozwoju w kierunku pracy z najmłodszymi. 

“Jestem osobą pozytywnie nastawioną do życia oraz bardzo empatyczną. Sport nauczył mnie cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu. Mam nadzieję że uda mi się zaszczepić wśród dzieci miłość do aktywności fizycznej.”

Lesia Havryliuk
Pomoc Techniczna

“Jestem Ciocia Lesia. Codziennie rano witam naszych przedszkolaków i żłobiaków. Dbam o czystość i porządek w naszym przedszkolu oraz o to by dzieci bawiły się z pełnymi brzuszkami.”