MUNGO: Żłobek & Przedszkole & Szkoła Rodzenia Bydgoszcz

PRZEDSZKOLE I ŻŁOBEK ul. Zaruskiego
Kadra

Izabela Szklarska-Dulęba
Dyrektor

Dyrektor Przedszkola, Pomysłodawca i założyciel MUNGO – Przedszkole & Akademia. Od 14 lat zarządza placówką pod kątem marketingowym, pilnuje również finansów. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Animator dziecięcy z 20-letnim doświadczeniem. Certyfikowany Edukator Rodziców w zakresie metody “Pozytywnej Dyscypliny”. Prywatnie mama trzyletniego Bruna. 

Cieszę się bardzo, że mam możliwość uczestniczenia w rozwoju dzieci- ich uśmiech jest najlepszą nagrodą za poświęcony im czas. Zamysłem moim było stworzenie miejsca, gdzie zarówno dziecko jak i rodzice czują się swobodnie i „jak u siebie”. Po prawie 15 latach funkcjonowania placówki z dumą mogę powiedzieć, że idziemy w dobrym kierunku, nieustannie się rozwijając i zapewniając coraz to lepsze warunki dla naszych podopiecznych”

Małgorzata Kubalewska
Wicedyrektor

Absolwentka studiów magisterskich na UKW w Bydgoszczy. Pracę z dziećmi w przedszkolu rozpoczęła w 2017 roku, jeszcze na studiach jako pomoc nauczyciela. Przez ponad rok łączyła naukę i pracę, chcąc zdobyć jak największe doświadczenie. Po ukończeniu studiów na stałe związała się z MUNGO obejmując stanowisko wicedyrektora.

“Jestem osobą odpowiedzialną, dla której dobro dziecka jest priorytetem. Cechuje mnie szczerość, pracowitość, cierpliwość i pozytywne nastawienie do życia. Posiadam łatwość w nawiązywaniu kontaktów z dziećmi, przez co szybko obdarzają mnie zaufaniem. Uważam, że drogą do sukcesu w placówkach edukacyjnych jest efektywna współpraca z rodzicami, dlatego staram się wysłuchiwać ich potrzeb.”

Marlena Calińska
Wicedyrektor do spraw edukacji/wychowawca grupy żłobkowej

Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy o kierunku Pedagogika Opiekuńcza. W MUNGO od 2019 roku. Świetnie odnajduje się zarówno w roli wicedyrektora jak i wychowawcy grupy żłobkowej. 

Mam przyjemność współtworzyć MUNGO. Kocham ład i równowagę, co przekłada się na harmonijną pracę całej placówki. Niepoprawna optymistka, właścicielka wielkiego serca w którym mieszczę przeogromne ilości maluszków. Podczas pracy w żłobku najchętniej korzystam z wychowania bliskościowego i indywidualnego podejścia. Słowo „problem” zamieniam w „wyzwanie”. Zawsze z chęcią odpowiadam na każde pytanie rodzica oraz uspokajam ich podczas pierwszych dni adaptacyjnych ich maluszków.”

Pamela Durek
Wychowawca grupy przedszkolnej

Absolwentka studiów licencjackich i magisterskich na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna. Ukończyła również wiele kursów i szkoleń związanych między innymi z pracą z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych, czy szczególnie lubianym przez dzieci kodowaniem.

Jestem nauczycielką z powołania, nie obawiającą się nowych wyzwań. Miłośniczka zwierząt, szczególnie psów. Staram się być bardzo wyrozumiała, ale również konsekwentna. Praca z dziećmi oraz możliwość wpływania na ich światopogląd i wychowanie pozwala mi się w pełni realizować.”

Joanna Wendland
Pomoc nauczyciela grupy przedszkolne

Studentka 3 roku pedagogiki. Swoją przygodę w Mungo zaczęła 2 lata temu, a doświadczenie z dziećmi zdobywałam już znacznie wcześniej jako opiekunka dziecięca i animator czasu wolnego.

“Jestem osobą cierpliwą oraz zawsze uśmiechniętą. Czerpię ogromną radość z pracy z dziećmi. Z dziećmi najbardziej lubię przeprowadzać zabawy sensoryczne oraz zajęcia taneczne. Najważniejsze jest dla mnie dobro dziecka oraz jego rozwój.”

Paula Rzepińska
Wychowawca grupy żłobkowe

Magister studiów pedagogicznych o specjalności opiekuńczo-wychowawczej. Od kilku lat zawodowo pracuje z dziećmi w różnym wieku. Praca ta sprawia jej wiele radości i daje poczucie satysfakcji. 

W kontaktach z dziećmi staram się wykazywać empatią i zrozumieniem. Posiadam zdolności plastyczne, dlatego też w swojej pracy lubię zajęcia rozwijające aktywność twórczą dzieci. Ważnym elementem wczesnej edukacji jest dla mnie nauczanie poprzez zabawę.” 

Natalia Lisewska
Pomoc nauczyciela

Ukończyła studia w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy na kierunku Pedagogika. Dalszą naukę kontynuuje na studiach magisterskich o kierunku Terapia Pedagogiczna. Obecnie zdobywa doświadczenie jako pomoc nauczyciela w Mungo. 

Jestem osobą cierpliwą oraz zawsze uśmiechniętą. Czerpię ogromną radość z pracy z dziećmi. Z dziećmi najbardziej lubię przeprowadzać zabawy sensoryczne oraz zajęcia taneczne. Najważniejsze jest dla mnie dobro dziecka oraz jego rozwój.”

Lesia Havryliuk
Pomoc Techniczna

“Jestem Ciocia Lesia. Codziennie rano witam naszych przedszkolaków i żłobiaków. Dbam o czystość i porządek w naszym przedszkolu oraz o to by dzieci bawiły się z pełnymi brzuszkami.”