MUNGO: Żłobek & Przedszkole & Szkoła Rodzenia Bydgoszcz

PRZEDSZKOLE I ŻŁOBEK ul. Zaruskiego
Organizacja

Organizacja przedszkola

Dni i godziny otwarcia

Przedszkole czynne jest w godzinach 6:30–17:00 od poniedziałku do piątku przez cały rok, poza dniami ustawowo wolnymi od pracy.

Placówka pełni dyżur w okresach przerw szkolnych: Bożonarodzeniowej oraz w wakacje.
W okresie wakacji czas pobytu dzieci w Przedszkolu wypełniony jest wieloma atrakcyjnymi zajęciami.

Liczebność grup

Liczba dzieci w grupie wynosi maksymalnie 16. Jest to optymalna liczebność grupy, która z jednej strony jest na tyle mała, by nauczyciel był w stanie nawiązać indywidualny kontakt z każdym dzieckiem, z drugiej zaś na tyle liczna, by dzieci wchodząc w różnorodne interakcje z innymi dziećmi miały możliwość nauczyć się współżycia w grupie.

Odpoczynek poobiedni

W grupie przedszkolnej po obiedzie prowadzimy zajęcia wyciszające. Jest to czas przeznaczony na relaks i odpoczynek. Grupie żłobkowej zapewniamy leżakowanie. Czas odpoczynku uprzyjemnia muzyka relaksacyjna, słuchowiska oraz bajki czytane przez wychowawców.

Plac zabaw

W trosce o prawidłowy rozwój ruchowy dzieci staramy się, by spędzały jak najwięcej czasu na placu zabaw. W ramach zajęć sportowych dzieci uczestniczą w gimnastyce ogólnorozwojowej, organizowane są biegi, sztafety, zabawy i gry sprawnościowe. W ramach czasu przeznaczonego na zabawy swobodne dzieci mogą korzystać z wielu zabawek znajdujących się na naszym placu zabaw. Proponowane przez nas zróżnicowane i wszechstronne formy aktywności ruchowej promują od najmłodszych lat aktywny styl życia, rozwijają sferę emocjonalną, poszerzają doświadczenia dzieci, kształtują ich pomysłowość i wyobraźnię.

Wycieczki

Nasze przedszkolaki biorą udział w licznych wycieczkach edukacyjnych, podczas których odwiedzamy ciekawe miejsca (filharmonia, muzeum, ogród botaniczny, gospodarstwo agroturystyczne) oraz poznajemy ludzi wykonujących różne zawody (strażak, policjant, ratownik medyczny, piekarz, rolnik, pszczelarz). Wycieczki organizowane są autokarami przystosowanymi do przewozu małych dzieci.