MUNGO: Żłobek & Przedszkole & Szkoła Rodzenia Bydgoszcz

PRZEDSZKOLE ul. Moniuszki
Kadra

Izabela Szklarska-Dulęba
Dyrektor

Dyrektor Przedszkola, Pomysłodawca i założyciel MUNGO – Przedszkole & Akademia. Od 14 lat zarządza placówką pod kątem marketingowym, pilnuje również finansów. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Animator dziecięcy z 20-letnim doświadczeniem. Certyfikowany Edukator Rodziców w zakresie metody “Pozytywnej Dyscypliny”. Prywatnie mama trzyletniego Bruna.

Cieszę się bardzo, że mam możliwość uczestniczenia w rozwoju dzieci- ich uśmiech jest najlepszą nagrodą za poświęcony im czas. Zamysłem moim było stworzenie miejsca, gdzie zarówno dziecko jak i rodzice czują się swobodnie i „jak u siebie”. Po prawie 15 latach funkcjonowania placówki z dumą mogę powiedzieć, że idziemy w dobrym kierunku, nieustannie się rozwijając i zapewniając coraz to lepsze warunki dla naszych podopiecznych”

Małgorzata Kubalewska
Wicedyrektor

Absolwentka studiów magisterskich na UKW w Bydgoszczy. Pracę z dziećmi w przedszkolu rozpoczęła w 2017 roku, jeszcze na studiach jako pomoc nauczyciela. Przez ponad rok łączyła naukę i pracę, chcąc zdobyć jak największe doświadczenie. Po ukończeniu studiów na stałe związała się z MUNGO obejmując stanowisko wicedyrektora. 

“Jestem osobą odpowiedzialną, dla której dobro dziecka jest priorytetem. Cechuje mnie szczerość, pracowitość, cierpliwość i pozytywne nastawienie do życia. Posiadam łatwość w nawiązywaniu kontaktów z dziećmi, przez co szybko obdarzają mnie zaufaniem. Uważam, że drogą do sukcesu w placówkach edukacyjnych jest efektywna współpraca z rodzicami, dlatego staram się wysłuchiwać ich potrzeb.”

Agata Buczkowska
Wychowawca grupy Mini

Absolwentka studiów magisterskich na UKW w Bydgoszczy na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna. Swoje doświadczenie zdobywała jeszcze w trakcie studiów podejmując się pracy w charakterze niani oraz odbywając wiele godzin praktyk w różnych placówkach przedszkolnych oraz szkolnych. W 2018 roku zaczęła swoją przygodę z MUNGO, która trwa do dzisiaj. Absolwentka kursu “Joga dla dzieci”. 

“Praca z dziećmi sprawia mi wiele satysfakcji i przyjemności, pozwala realizować się życiowo oraz umożliwia rozwijanie mojego warsztatu nauczycielskiego. Jestem osobą ambitną i zawsze dążę do realizacji założonych celów. Wkładam ogrom pracy i serca w kształtowanie i nauczanie swoich wychowanków. Każdy dzień w przedszkolu jest pełen wyzwań, przygód i niesamowitych przeżyć, które tworzą niezapomniane wspomnienia na lata.” 

Karolina Krajewska
Wychowawca grupy Midi&Maxi

Absolwentka studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Mungo pracuje od 2020 roku. Początkowo jako pomoc nauczyciela, obecnie jako wychowawca grupy Starszej. Jest również trenerem zajęć Smykomultisensorycznych – zajęć rozwijających wszystkie zmysły dzieci. 

“Zależy mi na tym, aby dzieci czuły się przy mnie bezpiecznie i komfortowo, rozwijały się w atmosferze miłości, szacunku i życzliwości. W swoją pracę wkładam całe serce, a kontakt z dziećmi sprawia mi wiele radości. Dążę do tego, aby moi podopieczni z każdym dniem stawali się coraz bardziej samodzielni i doceniam ich zaangażowanie oraz każdy, nawet najmniejszy sukces. Największą motywacją do dalszej pracy jest dla mnie szczery, dziecięcy uśmiech.”

Weronika Zalewska
Pomoc nauczyciela

Studentka UKW trzeciego roku na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Przez rok pracowała jako pomoc nauczyciela w jednym z bydgoskich przedszkoli.

Obserwując rozwój dzieci i entuzjazm który przejawiają czuję radość. Każdy dzień w przedszkolu jest pełen nowych i ciekawych przygód. Codziennie zdobywam doświadczenie, które przyda mi się w przyszłej pracy zawodowej. Jestem osobą pozytywnie nastawioną do życia. Zawsze angażuje się w swoją pracę, a dobro dziecka jest dla mnie na pierwszym miejscu.”

Agnieszka Lizoń
Pomoc nauczyciela

Absolwentka studiów magisterskich na UKW w Bydgoszczy na kierunku pedagogika, ze specjalnością pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Pracę jako nauczyciel zaczęła już w trakcie studiów w jednym z bydgoskich przedszkoli, gdzie zdobyła dużo doświadczenia i dodatkowej wiedzy. Certyfikowana prowadząca zajęcia wg teorii E.E. Gordona. 

Za główne cele mojej pracy stawiam sobie dobro dziecka i jego wszechstronny rozwój. Niezwykle istotne jest dla mnie kształtowanie w dzieciach postawy samodzielności oraz wiary we własne możliwości. Jestem osobą pogodną i uśmiechnięta, dzięki czemu szybko zdobywam kontakt z najmłodszymi. Praca w przedszkolu to dla mnie ogromna przygoda i możliwość odkrywania razem z dziećmi nowych i ciekawych rzeczy.”

Grażyna Szuda
Pomoc Techniczna

“Jestem Ciocia Grażynka. Codziennie rano witam naszych przedszkolaków. Dbam o czystość i porządek w naszym przedszkolu oraz o to by dzieci bawiły się z pełnymi brzuszkami